intra-biznes.pl

Biznes IT Marketing Finanse

kiedy kupić mieszkanie
Biznes Inwestycje

Kiedy kupić mieszkanie, by była to dobra inwestycja?

Zakup mieszkania to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny. Jest to również duży wydatek, który często finansowany jest przy pomocy kredytu hipotecznego. Kiedy kupić mieszkanie, które przez lata będzie idealne dla rodziny?

Zaplanowana inwestycja

Zastanawiając się, kiedy kupić mieszkanie trzeba pamiętać, że rynek nieruchomości podlega takim samym zasadom, jak każdy inny. Są okresy, gdy chętniej poszukujemy wymarzonego M, jak i takie, gdy wstrzymujemy się z oglądaniem ofert.

Odpowiedź na pytania, kiedy kupić mieszkanie, może być tylko jedna. Kupujemy, gdy wszyscy sprzedają. Sprzedajemy, gdy wszyscy kupują.

Zakup nieruchomości musi być dobrze zaplanowany. Jest to duża inwestycja, dlatego konieczne jest zapewnienie sobie wsparcia finansowego. W dużej części nieruchomości kupowane są w oparciu o kredyt hipoteczny.

Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości trzeba udać się do banku i sprawdzić, jakie zdolności kredytowe mamy. Jest to pierwszy krok, który pozwala określić, w jakim segmencie nieruchomości można rozpocząć poszukiwania. To wiedza o ilości pieniędzy, które można przeznaczyć na mieszkanie, daje szanse na podjęcie działań, które zakończą się zakupem wymarzonego mieszkania.

Kiedy podjąć decyzję?

Zakup nieruchomości to długotrwały proces. Nie należy go jednak przeciągać w nieskończoność.

Zastanawiając się, kiedy kupić mieszkanie należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka nieruchomość będzie spełniała nasze oczekiwania. Następnie należy przystąpić do weryfikacji ofert.

Pierwsze spotkanie z ofertami nieruchomości do sprzedaży następuje w momencie oglądania ofert w internecie. Warto dokładnie określić wymagania, gdyż dzięki temu można zawęzić poszukiwania. Warto wiedzieć, że na lokalnym rynku może znajdować się wiele podobnych ofert, których obejrzenie zajmie wiele czasu oraz pochłonie wiele energii.

Kolejnym, najważniejszym momentem w weryfikacji ofert, jest obejrzenie mieszkania. Koniecznie trzeba dowiedzieć się, czy do mieszkania przynależy miejsce parkingowe, kiedy przeprowadzany był remont mieszkania oraz budynku. Nie można również zapomnieć o sąsiadach, którzy mają ogromny wpływ na komfort życia.

Weryfikacja tych informacji pozwoli wybrać mieszkanie, które będzie w największym stopniu spełniało oczekiwania inwestora. Warto pamiętać, że nie ma nieruchomości idealnych. Trzeba zastanowić się, co ma dla nas największe znaczenie, a z jakich cech mieszkania można zrezygnować.

Dokładna analiza zalet i wad nieruchomości pomaga podjąć decyzje, które pozwolą przez długie lata cieszyć się wymarzonym M.