Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Zakup nieruchomości – jak wybrać najlepszą?

30 marca 2021 zakup nieruchomości


Zakup nieruchomości to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny. Poszukiwania idealnego M często zajmują wiele czasu i pochłaniają mnóstwo energii. Jak znaleźć mieszkanie, które przez długie lata będzie spełniało wymagania wszystkich członków rodziny?

Gdzie będziemy mieszkać?

Wybór nieruchomości nierozerwalnie wiąże się z wyborem miejsca do życia. Nie jest to łatwe zadanie.

Mieszkania w nowych budynkach bardzo często są poza centrum miasta. Dzięki temu jest dużo terenów zielonych i rekreacyjnych, ale często nowe osiedla nie mają rozwiniętej infrastruktury. Brak przedszkola, szkoły dla dzieci, klubu fitness czy fryzjera może okazać się dużym problemem. Zakup nieruchomości na takim osiedlu może wiązać się z częstymi dojazdami do centrum miasta.

Mieszkania w centrum pozwalają korzystać ze wszystkich atrakcji, które proponują miasta. Niestety one również mają swoje wady. Mieszkanie w centrum może okazać się głośne. Przejeżdżające tramwaje, liczne samochody czy koncerty mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Standard mieszkania

Zakup nieruchomości często wiąże się z odpowiedzią na pytanie, czy wymarzone M ma znaleźć się w nowym budynku czy lepszy jest rynek wtórny.

Mieszkania w nowych blokach dają duże możliwości. Kupując mieszkanie we wczesnym etapie budowy inwestor ma wpływ na rozkład i wielkość pomieszczeń w mieszkaniu. Jest to bardzo wygodne, gdyż każdy z nas ma inne wymagania i to co sprawdza się w jednej rodzinie może być zupełnie niefunkcjonalne dla innej.

Mieszkania z rynku wtórnego w takiej sytuacji należałoby przerabiać. Dostawienie ścian nie jest większym problemem. Wyburzenie już tak. Wyburzając ściany należy uzyskać zgodę wspólnoty mieszkaniowej oraz sporządzić projekt. Trzeba również wiedzieć, że nie każdą ścianę można wyburzyć. W ściany nośne nie można ingerować.

Wybierając mieszkanie koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy mieszkanie jest funkcjonalne. Długi i wąski przedpokój, mała łazienka czy wąska sypialnia mogą bardzo utrudnić aranżację wnętrza. Funkcjonowanie w takim mieszkaniu również nie jest wygodne.

Wybierając mieszkanie warto również zwrócić uwagę, czy jest miejsce parkingowe. Zaparkowanie samochodu w pobliżu mieszkania z roku na rok staje się coraz większym wyzwaniem. Parking strzeżony, platforma parkingowa lub garaż to duże ułatwienie szczególnie, gdy w rodzinie są małe dzieci, które nadal trzeba nosić.

Zakup nieruchomości to duże wyzwanie. Jest to decyzja na lata. Warto wybierać mieszkanie kierując się racjonalnymi przesłankami. Emocje nie są dobrym doradcą.

Zegarek na prezent

Redakcja intra-biznes.pl

Intra-Biznes.PL to portal dla każdego biznesmena i nie tylko. Zamieszczamy tu wiele ciekawych artykułów dotyczących prowadzenia biznesu, inwestowania pieniędzy i skutecznych metod marketingowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kluczowe kroki w procesie rebrandingu
Dlaczego warto uczyć się języków
laminatory

Jesteś zainteresowany reklamą?