Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Dlaczego warto i jak zarabiać na studiach?

24 marca 2021 jak zarabiać na studiach


Jeżeli chcesz zarabiać studiując to masz do wyboru kilka różnych opcji.
Zanim jednak podejmiesz jakąkolwiek pracę, sprawdź i zapoznaj się dokładnie z przepisami. Student może dobrze zarobić, ale musi zwracać uwagę na ograniczenia prawne aby nie popaść w kłopoty z urzędem skarbowym i nie stracić stypendium.
Jak zarabiać na studiach i co wziąć pod uwagę przy wyborze pracy?

Praca jako student – jak zarabiać na studiach?

Wydaje się, że istnieje nieskończenie wiele sposobów, w jakie student może zarabiać pieniądze – udzielanie korepetycji, praca jako kelner lub opiekunka do dziecka itd. Jednak na pierwszym miejscu zawsze powinna być nauka. Podczas studiów zostaje niewiele czasu na pracę. W związku z tym trzeba go umiejętnie wykorzystać.
Oczywiście, to według jakich kryteriów wybierasz pracę w niepełnym wymiarze godzin, zawsze zależy to od Twojej indywidualnej sytuacji, ale pamiętaj o następujących czynnikach:

1. Przyszłość
Czy ta praca ma coś wspólnego z twoimi studiami lub planami i aspiracjami zawodowymi? Czy możesz w niej nawiązać ważne kontakty? I czy będzie wyglądać dobrze w CV? Aby zarabiać pieniądze studiując, nie musisz pracować jako pracownik niewykwalifikowany. Jako pracujący student możesz wnieść wiedzę ze swoich studiów, aby w zależności od dziedziny, praca w niepełnym wymiarze godzin miały szczególny sens – np. korepetycje lub badania rynku.

2. Zarobki
Jeżeli nie masz zbyt dużo czasu na pracę, a rodzice nie mają możliwości aby Cię wspierać, decydującym czynnikiem przy wyborze pracy powinno być wynagrodzenie. Niezależnie od wykonywanej działalności. W przypadku kelnera napiwek może zrekompensować i poprawić niską stawkę godzinową, a praca kasjera w supermarkecie jest stresująca, ale często dosyć dobrze płatne.

3. Elastyczność
Jeżeli twój harmonogram nie pozwala na ciągłą pracę w ciągu dnia, potrzebujesz pracy, która gwarantuje elastyczne godziny.
Jeśli możesz pracować tylko kilka godzin to szczególnie odpowiednie będą oferty pracy korepetytorów lub działania promocyjne (na przykład na targach).

Pracujący student – korzyści

Praca podczas studiów ma wiele zalet. Przede wszystkim możesz zdobyć pierwsze bardzo istotne doświadczenia zawodowe i podreperować swój budżet. Poza tym w CV bardzo dobrze wygląda stanowisko studenta pracującego. Być może dzięki temu zrobisz dobre pierwsze wrażenie i znacznie łatwiej Ci będzie znaleźć pracę w przyszłości.

Jak zarabiać na studiach? Zostań opiekunką lub opiekunem do dzieci

Popularnym zajęciem wśród studentów jest praca jako opiekun do dziecka.
Możesz zarobić do około 20 zł za godzinę. Małe dzieci zwykle wcześnie kładą się spać. Gdy tylko zasną, możesz z łatwością poświęcić czas na naukę

Korepetycje

Jest to jeszcze bardziej atrakcyjne opcja, szczególnie finansowo. Jest to też trochę mniej uciążliwe zajęcie. To, ile zarobisz, zależy od przedmiotu i poziomu. Oczywiście szczególnie poszukiwane są przedmioty szkolne, takie jak matematyka, fizyka i języki.
.

Zegarek na prezent

Redakcja intra-biznes.pl

Intra-Biznes.PL to portal dla każdego biznesmena i nie tylko. Zamieszczamy tu wiele ciekawych artykułów dotyczących prowadzenia biznesu, inwestowania pieniędzy i skutecznych metod marketingowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kluczowe kroki w procesie rebrandingu
Dlaczego warto uczyć się języków
laminatory

Jesteś zainteresowany reklamą?