intra-biznes.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Doradztwo HR we Wrocławiu
Biznes

Doradztwo HR we Wrocławiu. Sprawdź, kiedy warto w nie zainwestować

Korzystanie z usług doradczych stanowi bardzo dobry wkład we własny biznes. Nawet doświadczeni przedsiębiorcy potrzebują podpowiedzi ze strony ekspertów oraz dodatkowego punktu widzenia, co często pozwala obrać właściwą strategię oraz rozwiązać różne problemy od dawna toczące firmę. Podobnie jest z doradztwem HR – we Wrocławiu z tej usługi korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. Sprawdź, kiedy na pewno warto się zdecydować na taki krok.

Gdy masz poważne problemy z rekrutowaniem pracowników

Te problemy zawsze z czegoś wynikają. Nie wszystko można zrzucić na ogólnie trudną sytuację na rynku pracy, w tym niedostateczną podaż pracowników. Jeśli Twoja konkurencja jest w stanie skutecznie przeprowadzać rekrutacje, a Tobie się to nie udaje i nierzadko tygodniami walczysz o obsadzenie wolnych stanowisk, to najwyraźniej jest Ci potrzebne profesjonalne doradztwo HR.

Gdy koszty zatrudnienia rosną niewspółmiernie do wydajności przedsiębiorstwa

Taka sytuacja na dłuższą metę jest nie do zaakceptowania. Może ona wynikać z błędnego przeświadczenia o konieczności zwiększania zatrudnienia wraz z rozwojem firmy czy pozyskiwaniem nowych kontraktów. Choć intuicja podpowiada właśnie takie podejście, to w rzeczywistości wiele firm zupełnie niepotrzebnie tworzy nowe etaty, nie wykorzystując w pełni obecnych zasobów kadrowych oraz nie sięgając po zupełnie inne rozwiązania pozwalające zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa.

Gdy rozważasz częściową zmianę modelu zatrudnienia

Nawiązując do poprzedniego akapitu warto przypomnieć, że istnieją różne alternatywy dla tworzenia nowych etatów – tańsze, szybsze we wdrożeniu, a także pozwalające zachować przedsiębiorcy maksymalną elastyczność w zakresie chociażby zarządzania finansami. Dobrym przykładem będzie tutaj korzystanie z pracowników tymczasowych w ramach usługi leasingu pracowniczego.

Profesjonalna agencja HR może nie tylko zasugerować klientowi skorzystanie z leasingu pracowników, ale też kompleksowo zająć się wdrożeniem tego modelu. Przypominamy, że polega on na delegowaniu pracowników zatrudnionych przez agencję do pracy w zakładzie jej klienta na ustalony w umowie okres.

Gdy zastanawiasz się nad zatrudnieniem pracowników ze Wschodu

W ramach doradztwa HR agencja może również przeanalizować korzyści wynikające z zatrudnienia pracowników ze Wschodu w firmie klienta, a następnie kompleksowo zająć się ich pozyskaniem, zalegalizowaniem pobytu i pracy oraz przejąć na siebie wszystkie obowiązki związane ze sprawami kadrowo-płacowymi oraz socjalnymi.

Gdy potrzebujesz konkretnej strategii rekrutacyjnej

Jeśli do tej pory każda kolejna rekrutacja wywoływała u Ciebie stres i wiązała się z dezorganizacją Twojego harmonogramu pracy, to na pewno warto opracować strategię rekrutacyjną dopasowaną do charakterystyki oraz potrzeb Twojej firmy. Taka strategia może uwzględniać np. miejsca publikacji ogłoszeń, sposób ich tworzenia oraz wybór niestandardowych metod rekrutacji (np. headhunting). Dzięki temu zyskasz czytelną „mapę rekrutacyjną”, która ułatwi Ci pozyskiwanie pracowników w przyszłości. W jej opracowaniu pomoże Ci doświadczona agencja świadcząca doradztwo HR.

Jeśli natomiast wciąż nie wiesz, czy doradztwo HR jest tym, w co powinieneś zainwestować na obecnym etapie rozwijania biznesu, to koniecznie zajrzyj do artykułu na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/. Znajdziesz w nim więcej argumentów przemawiających za skorzystaniem z takiego doradztwa.

Gdzie skorzystasz z doradztwa HR we Wrocławiu?

Firm oferujących doradztwo HR jest wiele, natomiast priorytetem zawsze powinna być jakość świadczonej usługi. Wynika ona bezpośrednio z doświadczenia oraz kwalifikacji agencji HR. Dlatego kieruj się tutaj kryterium opinii, jakimi cieszy się dana firma świadcząca doradztwo HR we Wrocławiu.

Pod tym względem bezpiecznym wyborem jest Crew For You – jedna z najlepiej ocenianych agencji HR w regionie Dolnego Śląska. Z pełną ofertą agencji możesz się zapoznać na jej stronie internetowej – https://crewforyou.pl.