Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Handlowiec w Warszawie – gdzie znaleźć pracę?

4 kwietnia 2022


W obecnych czasach rynek pracy rozwija się prężnie. Powstaje coraz więcej nowych zawodów, które są szczególnie interesujące dla młodych osób. Związane są zazwyczaj z internetem i działalnością reklamową oraz marketingową. Jednakże planując swoją ścieżkę zawodową warto zwrócić uwagę na znane miejsca pracy i zawody. Jednym z nich jest handlowiec. Na czym polega praca w tym zawodzie? W artykule dowiesz się jak zostać handlowcem i gdzie znaleźć pracę w tej profesji. Sprawdź już teraz!

Kim jest handlowiec?

Zapewne zastanawiasz się, na czym polega ten zawód. Handlowiec to osoba zajmująca się sprzedażą towarów i usług. Jest pośrednikiem między przedsiębiorstwem a klientem. Jest to bardzo wymagający zawód, tak jak każda praca z ludźmi. To od naszych klientów zależne jest wynagrodzenie handlowca, gdyż jest ono prowizją od sprzedanych produktów. Jednakże, jeżeli pracownik jest zdyscyplinowany i potrafi w odpowiedni sposób działać z klientami, to wyniki będą zadowalające. Jest to praca często bardzo elastyczna – nie pracujemy 8 godzin przy biurku. Zazwyczaj handlowiec reprezentuje przedsiębiorstwo poza murami firmy, musi przyjeżdżać do klientów i stosować różnego rodzaju działania sprzedażowe. Ryzyko niepowodzenia jest duże, jednakże w przypadku sukcesu cały wysiłek jest wynagrodzony. Handlowiec to osoba, która z pewnością nie boi się wyzwań. Do jego obowiązków należy między innymi:

  • Znalezienie nowych klientów
  • Ciągły kontakt ze stałymi klientami
  • Przygotowywanie umów
  • Reklama sprzedawanych produktów
  • Sprzedaż towarów lub usług
  • Pomoc i obsługa klientów

Dodatkowo istnieje wiele rzeczy, które mimowolnie występują w działaniach handlowca. Często też osoby na tym stanowisku muszą zajmować się reklamacjami złożonymi przez klientów. Również w niektórych przedsiębiorstwach pracownicy odpowiedzialni są za rozliczenia handlowe. Jest to z pewnością praca nie dla każdego. Potrzeba wiele samozaparcia i chęci do realizacji celów, aby osiągnąć sukces w tym zawodzie. Warszawa to bardzo dobre miasto do rozwoju. Z pewnością znajdziesz wiele interesujących ofert pracy.

Co zrobić, aby zostać handlowcem?

Aby być handlowcem, musimy stać się pewnego rodzaju ekspertem w tej dziedzinie. Musimy w odpowiedni sposób umieć zachęcić klienta do zakupu produktu. Powinien mieć wiedzę na temat sprzedawanej rzeczy, jak i branży związanej. Praca w takim systemie wiąże się z różnymi zarobkami. Różnica wynika z tego, ile dany pracownik sprzeda produktów. Dużo zależy od angażowania się handlowca, jednak nie zawsze to pomaga. Trafić możemy na tak zwanego trudnego klienta, który jest odporny na przedstawiane oferty. Dlatego też handlowiec musi cechować się cierpliwością i wyrozumiałością. Warto, aby pracownik posiadał umiejętność pracy w sytuacjach stresujących, opanowanie emocji. Musimy umieć radzić sobie z konfliktami i je rozwiązywać. Pomimo wielu cech, które handlowiec powinien mieć, nie potrzebujemy do tej profesji żadnego wykształcenia. Wiele firm wymaga wykształcenia wyższego, jednak jest to indywidualna predyspozycja w danym przedsiębiorstwie. Jeżeli już będziemy pracować w handlu, warto zadbać o wizerunek. Zwykle klienci oceniają osobę, która sprzedaje produkt po wyglądzie, dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt. Handlowiec powinien ubierać się elegancko, niekoniecznie musi być to czarny garnitur, jednakże warto zainwestować w eleganckie koszule i spodnie. 

Gdzie szukać pracy jako handlowiec?

Pracę w branży można szukać na wiele sposobów. Duże miasta, takie jak Warszawa czy Kraków cechują się bardzo dużą ilością ofert związaną z branżą handlu. Jednakże co zrobić, aby dostać się na swoje wymarzone stanowisko? Przede wszystkim warto przygotować odpowiednie CV. W internecie znajdziemy wiele poradników i wzorów, aby wyglądało ono odpowiednio. Należy też uwzględniać te pozycje, które na pewno przydadzą się w pozytywnym odbiorze naszego doświadczenia i umiejętności. Nasz życiorys często posiada momenty nie związane z obecnie szukaną pracą, dlatego też nie należy ich umieszczać. Może to spowodować ogólny chaos w informacjach i nieestetyczny wygląd dokumentu. Rekruterzy bacznie przyglądają się CV, gdyż to dzięki niemu poznają twoją osobę.

Warto przeznaczyć dłuższą chwilę na przygotowanie swojej wizytówki. Ogromnie ważnym elementem naszej rekrutacji jest CV. Bez niego nie osiągniemy sukcesu. Takie CV warto zanieść i przedstawić osobiście w przedsiębiorstwach, w których praca nas interesuje. Jest to często odbierane bardzo pozytywnie przez osoby rekrutujące. Jednakże to nie jedyny sposób. W ostatnich latach popularne są serwisy specjalizujące się w ogłoszeniach o pracę. Sprawdź: https://www.gowork.pl/praca/handlowiec;st/warszawa;l. Warto założyć konto na tego typu stronach, gdyż często znajdują się tam oferty, które nie są udostępniane poza internetem. Dodatkowo mamy wszystkie ogłoszenia z okolicy w jednym miejscu, dlatego nie musimy przychodzić do każdego miejsca osobiście. Tego typu strony i portale posiadają wielu zwolenników i coraz więcej firm oraz przedsiębiorstw decyduje się na to rozwiązanie.

Zegarek na prezent

Redakcja intra-biznes.pl

Intra-Biznes.PL to portal dla każdego biznesmena i nie tylko. Zamieszczamy tu wiele ciekawych artykułów dotyczących prowadzenia biznesu, inwestowania pieniędzy i skutecznych metod marketingowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zegarek na prezent
rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa

Jesteś zainteresowany reklamą?