Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Czy można sfinansować auta na raty?

7 grudnia 2022 auta na raty


Zakup samochodu na raty to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu klientów. Warto zapoznać się z jego najważniejszymi aspektami.

Samochód na raty

Aktualnie wśród najpopularniejszych sposobów finansowania zakupu pojazdów można wskazać wzięcie samochodu na raty. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają klienci indywidualni. Samochód na raty, taki jak na przykład SEAT (więcej na https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/klient-indywidualny ), można kupić zarówno bezpośrednio w salonie dealerskim, jak i komisie samochodowym. W ramach systemów ratalnych dostępne są różne sposoby finansowania. Klient może wybrać niską comiesięczną ratę a nawet brak wpłaty własnej.

Wybór samochodu

Wzięcie samochodu na raty jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ w ramach niego oferowane są dość zróżnicowane modele samochodów. Aktualnie szczególną popularnością wśród klientów cieszy się taka marka jak CUPRA. Auto na raty można kupić prosto z salonu, dzięki czemu można się będzie cieszyć nowym pojazdem – sprawdź na https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/dla-klienta-indywidualnego 

Kto może skorzystać z oferty?

Z oferty systemu ratalnego korzystają przede wszystkim klienci indywidualni, którzy pragną nabyć nowy pojazd. Klient, który decyduje się na wzięcie rat, powinien zamieszkiwać na terenie Polski oraz przedstawić dokument tożsamości. Niezbędne jest również posiadanie zdolności kredytowej w odpowiedniej wysokości, podobnie jak w przypadku kredytu uzyskiwanego bezpośrednio w banku. Samochodu na raty nie mogą wziąć osoby zadłużone, które figurują w bazach BIK oraz KRD.

Zakup samochodu krok po kroku

W celu wzięcia samochodu na raty należy przede wszystkim wybrać model pojazdu, który pragnie się kupić. Najlepiej uczynić to w punkcie, który oferuje system ratalny. Następnie należy omówić z doradcą sposób finansowania zakupu samochodu oraz wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję. Klient powinien złożyć stosowny wniosek oraz zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy kredytowej oraz odebranie dokumentów pojazdu. Samochód powinno się zarejestrować i wykupić dla niego ubezpieczenie. Następnie można się cieszyć z zakupu pojazdu marki CUPRA.

Koszt zakupu samochodu na raty

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje auto na raty. Koszty zakupu samochodu w tym sposobie finansowania mogą być dość zróżnicowane i zależne od kilku istotnych czynników. Wśród nich można wskazać między innymi wysokość wpłaconego wkładu własnego, a także czas trwania finansowania. W przypadku finansowania dla Klientów indywidualnych przez VW FS możliwe jest finansowanie nowego samochodu bez wkładu własnego.

Czy warto wybrać raty?

SEAT na raty to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu osób, które ma szereg korzystnych aspektów. Wśród głównych zalet takiego wyboru można wskazać brak konieczności wydatkowania swoich środków finansowych oraz rozłożenie kwoty zakupu samochodu na mniejsze raty, które z łatwością będzie można spłacać. Szczególnie opłacalny jest zakup nowego pojazdu na raty, który charakteryzuje się bardzo dobrym stanem technicznym. Oferty finansowania są zazwyczaj w tym przypadku korzystniejsze niż ma to miejsce przy używanych pojazdach.

Na co uważać?

Podczas brania samochodu na raty powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim korzystanie z ofert pozabankowych nie jest polecane, ponieważ może się to wiązać z koniecznością opłacania wyższych rat niż standardowo. Oferty pozabankowe to najczęściej pożyczki z dość wysokim oprocentowaniem, których powinno się unikać.

Zegarek na prezent

Redakcja intra-biznes.pl

Intra-Biznes.PL to portal dla każdego biznesmena i nie tylko. Zamieszczamy tu wiele ciekawych artykułów dotyczących prowadzenia biznesu, inwestowania pieniędzy i skutecznych metod marketingowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ewidencja środków trwałych i amortyzacja
kredyt obrotowy
korzyści płatności ratalnych

Jesteś zainteresowany reklamą?