intra-biznes.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Igi Świątek w 2023
Finanse

Rozgrywki Igi Świątek w 2023

Rok 2023 dopiero niedawno się zaczął. Mimo to już nie brakuje sportowych emocji dla fanów tenisa ziemnego. Styczeń, tego roku, to chociażby rozgrywki United Cup oraz jeden z największych turniejów międzynarodowych – Australian Open. W obu przypadkach udział brała reprezentantka Polski – nie kto inny jak Iga Świątek. Jeśli ominęły Cię transmisje na żywo, to w tym artykule dowiesz się jakie były wyniki Polki.

United Cup i Australian Open – dwa duże turnieje

United Cup oraz Australian Open oprócz dyscypliny łączy także kraj, w którym się odbywają. Jest to oczywiście Australia. United Cup to nowy format. Rozpoczął się pod koniec grudnia 2022, a zakończył 8 stycznia. Były to pierwsze takie rozgrywki w historii. Mianowicie zmierzą się w nim zmierzą się reprezentacje państw, które reprezentują zarówno kobiety i mężczyźni. Jedna rozgrywka składa się z meczu pojedynczego kobiet, mężczyzn a następnie mieszanej gry podwójnej. Nie zabrakło tam także polskich zawodników, w tym m.in Igi Świątek. 

Z kolei Australian Open ma zdecydowanie dłuższą historię zaczynającą się już w 1905 roku. To jeden z czterech najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych turniejów. Rozgrywki rozpoczęły się w tym roku w Melbourne, osiem dni po United Cup – 16 stycznia i trwają do 29 stycznia. W konkursie są rozgrywki zarówno podwójne oraz pojedyncze. Osobno dla płci W rozgrywkach dla kobiet nie zabrakło Igi Świątek. 

Jakie są wyniki Igi Świątek w United Cup?

Świątek reprezentowała Polskę wraz z Hubertem Hurkaczem. Udało się im dojść do półfinału. Jak prezentowała się droga do tego? Pierwszy mecz Igi odbył się w sylwestra 2022 roku z Jessicą Pegulą. Polka wygrała 2:0. Następnie zagrała w meczu mieszanym razem z Hurkaczem przeciwko Żibek Kalambajecie oraz Grigory’emu Łomakinowi – reprezentantami Kazachstanu. Polakom udało się w wygrać w świetnym stylu. 

Następnie Świątek rozegrała dwa pojedyncze spotkania, obydwa wygrane 2:0 w setach. Kolejny mecz mieszany z Włochami również został wygrany, 3:2. 

Dzięki temu Biało-Czerwonym udało się zakwalifikować do półfinału. W nim nasi reprezentanci spotkali się z zespołem z USA. Świątek zmierzyła się podczas niego z Jessicą Pegulą. Niestety przegrała z nią 2:0 w setach. Również Hubertowi Hurkaczowi nie udało się zwyciężyć. 

Turniej United Cup w 2023 zakończył się dla Polaków na półfinale.

Australian Open – wyniki Igi Świątek w Melbourne

Polka była przez wielu ekspertów wskazywana jako jedna z faworytek. Niestety tym razem te przewidywania nie sprawdziły się. Jakie wyniki Świątek osiągnęła w Australian Open?

Pierwsze spotkanie rozegrała z Julią Nemeier i wygrała je 2:0 w setach. Tak samo poradziła sobie w następnym meczu z Camilą Osorio. W meczu w 1/16 finału stanęła naprzeciw Hiszpance, Cristinie Bucsie, z którą wygrała tak samo – 2:0.  

Zakwalifikowała się tym do kolejnej rudny. Niestety w niej przegrała z Jeleną Rybakiną, z Kazachstanu. Została więc wyeliminowana z turnieju.

Gdzie można sprawdzać wyniki?

Istnieje dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą być na bieżąco z wynikami rozgrywek tenisa ale nie tylko. ETOTO to legalny bukmacher, na którego stronie można nie tylko obstawiać zakłady, ale także sprawdzać tabelę i wyniki przeróżnych rozgrywek. Ponadto dla tych, którzy użyją kodu bonusowego MECZYKI czeka atrakcyjna zniżka. Więcej informacji można znaleźć na tutaj ETOTO kod bonusowy.

Materiał zewnętrzny

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.