intra-biznes.pl

Biznes IT Marketing Finanse

świece na chrzest
Finanse

Jakie wybrać świece na chrzest?

Dobranie odpowiednich świec na chrzciny jest bardzo istotne. Są one bardzo ważnym symbolem. Warto dowiedzieć się, jakie powinno zakupić się świece dziecku, które przy przyjmuje sakrament Chrztu Świętego.

Świece na chrzest – jakie wybrać?

W przypadku, gdy rodzice chcą, żeby ich dziecko wychowywało się oraz dorastało w wierze katolickiej, przeważnie parę miesięcy po urodzeniu pociecha przyjmuje swój pierwszy w życiu sakrament, czyli Chrzest Święty. Okazuje się, że ogień stanowi dla chrześcijanina symbol życia oraz odrodzenia. Z tego powodu w czasie chrztu nie może zabraknąć świecy chrzcielnej. Warto zauważyć, że zgodnie z tradycją świece kupuje ojciec chrzestny. Kilka wieków temu gromnice były żółte. Zdobiło się je wizerunkiem Marii z dzieciątkiem bądź Jezusem. W obecnych czasach przeważnie oferowane są białe świece. Dostępne są one w różnych kształtach. Trzeba pamiętać o tym, że tego typu świeca powinna być skromna. Można się pokusić o personalizację, czyli na przykład dodanie na świecę imię dziecka bądź datę przyjęcia pierwszego sakramentu. Świetnej jakości świece na chrzest można zakupić na stronie internetowej: Wszystkodlaparafii.pl. Dostępne są w przystępnej cenie, co jest bardzo istotne dla wielu klientów.

Najlepsza świeca na chrzciny

Jak się okazuje, w czasie chrzcin ojciec chrzestny odpala świecę od Paschału. Jej zadaniem jest wskazywanie chrzczonemu drogi prowadzącej do Jezusa Chrystusa. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele świec przeznaczonych na chrzciny. Można zakupić modele o uniwersalnym charakterze oraz neutralnej kolorystyce. Dostępne są również świece dla chłopców oraz świece dla dziewczynek. Różnią się one od siebie głównie zastosowanymi zdobieniami oraz kolorystyką. W sprzedaży są też świece personalizowane, które cieszą się ogromną popularnością. Przed kupnem świecy na chrzciny trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Ważna jest estetyka oraz kolorystyka świecy. Można postawić na neutralny model w kolorze białym bądź ze srebrnymi lub złotymi zdobieniami. Tego typu świeca będzie świetna nie tylko dla chłopca, ale też dla dziewczynki. Warto też sięgnąć po świecę zdobioną różowymi bądź niebieskimi zdobieniami. Te pierwsze przeznaczone są dla dziewczynek, drugie natomiast dla chłopców. Bardzo istotne jest też zwrócenie uwagi na jakość wykonania elementów ozdobnych, a także na ich trwałość. Świeca na chrzciny powinna być użytkowana zarówno podczas pierwszego sakramentu, jak i w czasie Pierwszej Komunii Świętej. Sprawdzone modele świec można zakupić na stronie internetowej: Wszystkodlaparafii.pl.