Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jaka kolorystyka strony internetowej będzie najlepsza?

10 kwietnia 2021 kolorystyka strony internetowej


Strona internetowa to wizytówka przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego powinna ona zostać zaprojektowana z najwyższą starannością. Jest to zadanie dla profesjonalistów, którzy posiadają nie tylko gruntowną wiedzę, ale również doświadczenie. Na specjalną uwagę zasługuje kolorystyka witryny, która powinna pasować do elementów brandowych marki, a jednocześnie wpasowywać się w aktualnie obowiązujące trendy. Pamiętajmy, że design ma przede wszystkim spełniać oczekiwania użytkowników.

Czy stylistyka strony www ma znaczenie

Stylistyka oraz kolorystyka strony internetowej ma ogromne znaczenie. Trzeba mieć świadomość, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Użytkownik już po kilku sekundach może stwierdzić, czy ma ochotę skorzystać z oferty, czy też nie. Warto uwzględnić, że przedsiębiorstw proponujących podobne, a nawet identyczne usługi/produkty jest wiele. Objęcie przewagi konkurencyjnej to spore wyzwanie, z którym nie każdy potrafi sobie poradzić. Rozsądnie jest skorzystać z pomocy specjalistów. Samodzielne zaprojektowanie efektownej, a zarazem funkcjonalnej strony internetowej wymaga ogromu pracy. Nie każdy posiada niezbędne umiejętności.

Jakie kolory warto wziąć pod uwagę?

Kolorystyka strony internetowej to kwestia bardzo indywidualna, która w dużej mierze zależy od osobistych upodobań. Z pewnością warto wziąć pod uwagę neutralne odcienie, które uchodzą za uniwersalne. Czarno-białe strony mogą jednak okazać się zbyt schematyczne, a zarazem nudne. Mile widziane jest wprowadzenie intensywnego koloru, który będzie stanowił element wyróżniający. Dobrze, jeśli jest on spójny z wizerunkiem marki, np. logiem. W ten sposób można stworzyć spójną całość, która będzie przyjemna w odbiorze. Wprowadzenie więcej niż trzech kolorów wydaje się być ryzykowne. W takiej sytuacji konieczne jest posiadanie wysokiego poczucia estetyki. Więcej nie znaczy lepiej! Wielokolorowe witryny już dawno odeszły w zapomnienie.

Ile kosztuje projekt graficzny strony?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Zazwyczaj należy zainwestować kilkaset złotych, jednak zlecenie może zostać wycenione nawet na kilka tysięcy. Należy znaleźć przedsiębiorstwo, które zaproponuje dogodne warunki współpracy. Decyzji o podpisaniu umowy nie należy podejmować przed zapoznaniem się z portfolio. Przykładowe prace mogą wiele powiedzieć o jakości świadczonych usług. Ograniczony budżet wcale nie stanowi dużej przeszkody! Samodzielne wykonanie projektu może przynieść więcej strat niż korzyści.

Zegarek na prezent

Redakcja intra-biznes.pl

Intra-Biznes.PL to portal dla każdego biznesmena i nie tylko. Zamieszczamy tu wiele ciekawych artykułów dotyczących prowadzenia biznesu, inwestowania pieniędzy i skutecznych metod marketingowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kluczowe kroki w procesie rebrandingu
Dlaczego warto uczyć się języków
laminatory

Jesteś zainteresowany reklamą?