intra-biznes.pl

Biznes IT Marketing Finanse

reklama internetowa
Biznes Marketing

Reklama internetowa w mediach społecznościowych – dlaczego warto?

Reklama internetowa jest absolutną podstawą do tego, aby zwiększyć widoczność marki w sieci, a tym samym pozyskać nowych odbiorców. W dobie wysokiej konkurencyjności należy promować firmę na wiele sposobów – tylko wtedy możliwe jest wypracowanie pożądanych efektów. Media społecznościowe wydają się być idealnym narzędziem do tego, aby zdobyć zainteresowanie odbiorców. Na uwagę zasługuje również możliwość bezpośredniej sprzedaży (np. na Facebooku lub Instagramie). Poniżej opisano najważniejsze korzyści, dzięki czemu osoby niezdecydowane nie będą mieć problemów z podjęciem ostatecznej decyzji.

Zwiększenie zasięgu działalności

Reklama internetowa w mediach społecznościowych pozwala znacząco zwiększyć zasięg działalności. Utworzenie konta firmowego nic nie kosztuje. Trzeba jednak poświęcić sporo czasu na prowadzenie profilu marki. Wiadomym jest, że to ważny element wizerunkowy. Każdy post powinien zostać dokładnie przemyślany – wartość merytoryczna ma znaczenie! Nie można również nie wspomnieć o oprawie graficznej. Ponadto, na każdym portalu powinny pojawiać się wpisy innej treści. Powielanie postów negatywnie wpływa na odczucia użytkowników. Z tego względu wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej agencji marketingowej.

Wzrost poziomu sprzedaży

Obecność w mediach społecznościowych pozwala zwiększyć poziom sprzedaży. Warto jednak wdrożyć konkretną strategię marketingową. Działania nie mogą być przypadkowe czy też chaotyczne, gdyż przyniosą one skutki odwrotne do zamierzonych. Należy również dążyć do skrócenia drogi zakupu. Ogromną popularnością cieszą się sklepy na Facebooku. Zamówienie może zostać złożone bez przenoszenia użytkownika na oficjalną stronę sklepu. Wymaga to jednak integracji kilku kanałów sprzedażowych, co może okazać się skomplikowane dla tych, którzy nie posiadają doświadczenie. W takiej sytuacji rozsądniej jest skorzystać z fachowego wsparcia ekspertów.

Trwałe relacje z klientami

Media społecznościowe umożliwiają również nawiązanie trwałych relacji z klientami. Prywatne wiadomości oraz komentarze pozwalają swobodnie się komunikować. Ważne jest jednak to, aby nie pozostawiać pytań bez odpowiedzi. Negatywnie wpływa to na postrzeganie marki. Odpisywanie użytkownikom strony lub reagowanie na ich posty zwiększa szansę na to, że zdecydują się oni skorzystać z oferty. Prędzej czy później pojawią się również negatywne opinie. Jedno jest pewne – nie należy ich usuwać! Konieczne jest odniesienie się do „zarzutów”, ponieważ świadczy to o profesjonalizmie firmy.